event burgee venue burgee

2010 SYC Grand Prix Regatta

Seattle Yacht Club

Preliminary Competitor List as of 0900 21 Oct 2010

 
Class Boat Boat Type SailNo Club Skipper / Helm Rating
1 Neptune's Car Santa Cruz 70 66 CYC Paul La Marche -66
1 Flash OD 48 48006 CYC Steve Travis -24
1 Dark Star Custom Bieker 9700 SYC Jonathan McKee -15
1 Strider N/M 55 32601 SYC David Pickett -12
2 Tachyon Farr 39 36000 STYC Shaun Breese 18
2 Voodoo Child Farr 39ML 3909 CYC Brian Duchin 18
2 Banshee Melges 32 138 SYC Derek Campbell 24
2 Eye Candy Farr 395 39504 SYC Jim Marta 33
2 Stomp Dancer Melges 30 107 CYC Andrew Haputa 36
2 Shrek 1D35 35016 SYC CYC John Hoag 36
2 Teddy Bear Davidson 40 69150 AYC Gray Hawken 42
2 String Theory Olson 40 69087 CYC Bob King 48
2 Bravo Zulu Beneteau First 40.7 46270 CYC Denny Vaughan 57
3 Shada J-109 44 CYC Jerry Woodfield 69
3 Tantivy J-109 248 CYC Stuart Burnell 69
3 Absolutely G & S 39 40149 CYC Charlie Macaulay 72
3 Elusive C & C 115 51 CYC Jeff Whitney 72
3 Uno Sierra 26 26001 PMYC Brad Butler 72
3 Beltane Dehler 39 51707 SYC Ken Macdonald 75
3 The Black Knight Beneteau 1st 36.7 79058 SYC L Mackenzie Skene 78
3 Vitesse Beneteau 1st 36.7 240 BYC CYC David Steffen 78
4 Different Drummer Wauquiez CENT 40s 52804 CYC Charles Hill 81
4 Shoot The Moon Peterson 2 tonner 47500 SBYC EYC SYC Donald Wills II 84
4 Karma Dash 34 4 PMYC Peter Shorett 87
4 Kotuku Farr 1220 28077 STYC Graeme Esarey 87
4 Dos Sierra 26 26000 PMYC Paul Faget 87
4 Grafix Soverel 33 69140 AYC Dave Martin 93
4 Pegasus Soverel 33 97324 CYC Al Johnson / Mike Brooks 93
4 Allegro Vivace J-105 89 CYC Lorenzo Migliorini 93
4 Pegasus J-105 403 CYC Christopher Murray 93
4 Jubilee J-105 114 CYC Erik Kristen 93
4 Delirium J-105 272 CYC Jerry Diercks 93
5 Lunch Box Olson 30 69321 SYC Josh Larsen 99
5 Trophy Wife Melges 24 243 CYC Glenn Klute 99
5 Wildflower J-35c 69264 GHYC Tom Mitchell 105
5 South Lake Union Trolley Rocket 22 1 STYC Mike Mechaelis 105
5 Gaucho Ross 930 68 CYC John Cahill 111
5 Kiwi Express Farr 1020 69147 CYCE Reinhard Freywald 117
5 Tiga Kennedy 30 74258 SYC Phil Johnson 120
5 Muffin Santa Cruz 33-1 18660 STYC Garry Greth 120
5 Here & Now J-29M 31834 CYC STYC Pat Denney 120
5 Blue Martini Olson 911 41279 STYC HRYC Laney Gale 129
5 Kowloon Olson 911 17 STYC SBYC Y Ken Chin 129
6 Mata Hari Catalina 36 MKII 1660 SYC Paul Walchenbach 143
6 Freedom X Tartan Ten 59246 QMYC Alex Wigley 144
6 Moore-on Moore 24 4 CYC Chris Rosinski 168
6 More Uff Da Moore 24 26 PMYC STYC Ben Braden 168
6 Sputnik Moore 24 132 STYC Jacob Kennedy 168
6 Arturo The Aqua Boy S2 7.9 Grand Slam 59976 MBYC Tim Ruhl 180


www.SeattleYachtClub.org
BrianL@SeattleYachtClub.org

Sailwave Scoring Software 2.02 build 3
www.sailwave.com