event burgee venue burgee

Tri-Island Series #1 Smith Island - Double Bluff - Cruiser/Racer

Seattle Yacht Club

Competitor List as of 1200 21 April

Alert: Race Committee intends to start classes together for each course with start times as follows: 9:05 Long Course Classes, 9:10 Short Course Classes, 9:15 Sport Boat Class, 9:20 Cruiser / Racer Course. (Classes 1-3 are Long Course, Classes 5, 6 and 7 are Short Course, Class 9 is Sportboat Short Course, and Class O is Cruiser / Racer.)

Class Boat Boat Type SailNo Club Skipper / Helm CrewName Rating
1 Icon Perry 66 69189 AYC Kevin Welch   -69
1 Neptune's Car Santa Cruz 70 66 CYC Paul La Marche   -66
1 Flash OD 48 48006 CYC Steve Travis   -25
1 Artemis Andrews 53 97703 STYC Nigel Barron   -18
1 Dark Star Riptide 44 9700 SYC Jonathan McKee   -18
1 Strider N/M 55 32601 SYC David Pickett   -9
2 Skededel J-130 50330 CYC Irv Alpert   24
2 Jack Rabbit CM1200 18193 TYC Chester Hibbert   24
2 Grace J-122 29 CYC John Brasino   30
2 Eye Candy Farr 395 39504 SYC Jim Marta   33
2 Terremoto! Riptide 35 59902 STYC Scott &Susan Burbank   39
3 Darby C & C 121 79003 QMYC Steven Tuck   66
3 Tantivy J-109 248 CYC & TTPYC Stuart Burnell   72
3 il Falco Express 37 40963 SYC Cory Anderson   72
3 Absolutely G & S 39 40149 CYC Charlie Macaulay   72
3 Shoot The Moon IOR 2 tonner 47500 SBYC Donald Wills II   84
3 Vigilant Navy 44 NA-12, NA-10 SYC, UW NROTC Amber Pfeifer   99
5 Dragonfly Formula 40 17271 NWMA Patrick McGarry   -105
6 Beltane Dehler 39 51707 SYC Ken Macdonald   75
6 Marayui Beneteau 367 78092 FFV Astolfo Rueda   78
6 Different Drummer Centurion 40s 52804 CYC Charles Hill   81
6 Pegasus Soverel 33 97324 CYC Al Johnson & Mike Brooks   93
6 Last Tango J-105 212 CYC SBYC John 'JP' Peterson   93
6 Corvo J-33 34 SBYC/CYC Tom Kerr   93
6 What? A Tripp! Peterson 37 31867 SYC Gary Morgan Chris Yob   93
6 Lunch Box Olson 30 69631 SYC Josh/Greg Larsen   99
7 Magic Button Cal-39 31818 STYC Jim Hewitson   116
7 Kiwi Express Farr 1020 69147 CYCE Reinhard Freywald   117
7 Good As Gold SoPa 42 481 TahoeYC Patrick Colletti   117
7 Izakaya Dash 34 59847 SYC Ian Christenson   119
7 White Squall XCal 40 9678 TA Roger Deitz   132
7 Ishtar Wylie 34 67993 STYC Graeme Esarey   132
7 Rubicon S2 9.1 69320 CYC Mel Marshel   135
7 Xiphius Tartan 10 59434 CYCT Karl Haflinger   141
7 Smilin' Jack Morgan 27 29410 PMYC John Wade   198
7 Magician Catalina 30 69300 STYC Brian Berg   201
9 Stomp Dancer Melges 30 107 CYC Andrew Haputa   36
9 Gardyloo Henderson 30 71221 CYCT Eric Nelson   54
9 Sea Tiger Flying Tiger 10M 83 STYC Peter Dunbar   57
9 Firecracker Flying Tiger 10M 23 CYC John Anicker   57
9 Nefarious Farr 30 53 STYC Dan Randolph   57
0 Plein Air Morris 486 48603 SYC Randy Holbrook   69
0 Jiminy J-42 69040 SYC Bill Boyeson   75
0 Calypso C & C 43 4850 SYC Martin De Young   89
0 Starbird Dehler 41 DS 83326 SYC Mike Milburn   99
0 Peregrine Catalina 38 46726 SYC Steve Smolinske   125
0 La Dauphine Jeanneau 42DS 25 CYC Eugene Mikov   126
0 Puffin Bavaria 38 38 SYC Jim Medley   129
0 Runaway Norlin 34 39010 SYC Phil Calvert   148
0 Ceol Mor 30 Square Metre 51 SYC Kim Bottles   150
0 Mata Hari Catalina 36 1660 SYC Paul Walchenbach   153
0 Au Vent Beneteau Idylle 760 WSCYC Wendell Crim   156
0 Quorum First 305 69330 CYC David Field   183
0 Southern Star Alberg 35 6 none Charles Cannon   201


http://www.seattleyachtclub.org/
BrianL@SeattleYachtClub.org

Sailwave Scoring Software 2.02 build 3
http://www.sailwave.com/